Genel

Erdem Genç

Türkiye’nin iş dünyasını en çok eğlendiren şirketi M3 Works’ün başında olan Erdem Genç’in, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları üyelikleri dışında edebiyat, müzik, fotoğraf alanlarında çalışmaları bulunmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümleri mezunudur. Özyeğin Üniversitesi’nde Girişimcilik Yüksek Lisans bölümü burslu öğrencisi olan Erdem Genç, Boğaziçi Üniversitesi SEM ve Boogy Event işbirliğiyle düzenlenen Etkinlik ve Eğlence Sektörü’nde Pazarlama Yönetimi sertifika programına katılmış, Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamıştır.

Yabancı Dil Ağırlıklı lisedeki ve üniversitedeki İngilizce eğitimleri dışında İngiltere’de Londra Oxford House College ve Amerika’da San Francisco EF Dil Okulu kurslarına katılmıştır. 2015 Yazında Amerika’da New York Üniversitesi‘nde Tisch Sanat Okulu  Oyun Tasarımı (NYU Tisch School Of Arts – Game Design) bölümünde eğitim almıştır. Şirketlere takım çalışması ve motivasyon atölyeleri düzenleyen M3 Works Kurumsal Organizasyon ve Park Kitap Yayıncılık Hizmetleri şirketleri kurucusudur. Ayrıca edebiyat, müzik ve fotoğraf gibi uğraşları bulunan Genç’in “20 Yaşında Patron Olmak”, “Debut” ve “Küba Ritmi” adlarında üç kitabı bulunmaktadır. İstanbul doğumlu olup baba tarafından Çanakkaleli, anne tarafından İzmirli olmaktan gurur duymaktadır. 1999-2004 arası Metal Monster dergisi editörlüğü yapmış, 2006-2010 Yılları arasında Üniaktivite‘de Yönetici Ortaklık görevinde bulunmuştur. Campus TV’de program yapmış, Köprüaltı, Şebek, Dream ve Fortune dergilerinde yazmış olup Alternatif Süreç gazetesi ve bloglarında halen yazmaktadır. Soul Shred’le 2003, Karma ile 2009 tarihli olmak üzere vokalist olarak, Varillaz ile perküsyonist olarak kayıtları bulunmakta, Ritmbox Ritim Atölyesi ile 2006′dan beri perküsyon çalmaktadır. 3. İfsak Genç Fotoğrafçılar Festivali, Modern Face Of Istanbul gibi birçok sergide yeralmış, sırasıyla İzzet Keribar, 3. Kingston & Fotoğraf Dergisi ve 4. Kingston & Fotoğraf Dergisi yarışmalarından ödüllü bir amatör fotoğrafçıdır. Young Ceo Club ve JCI Bahçeşehir Yönetim Kurulu üyesi, Harley Davidson Sahipleri Derneği (HOG), TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve YTÜMed üyesidir.

Beş yüzün üzerinde şirket, üniversite, lise ve sivil toplum kuruluşunda “Girişimcilik” ve “Takım Çalışması” konulu seminerler veren, etkinlik organizasyonlarında bulunan Erdem Genç’in TÜGİAD, Boğaziçi Üniversitesi, Startup Weekend, JCI, Lions, Peryön, Eduplus gibi çeşitli kurumlardan ödülleri bulunmaktadır. World Tourism Forum 2015 ve 2016’da iki yıl üst üste En İyi Etkinlik Sağlayıcısı (Best Event Supplier) ödülünü M3 Works adına almıştır. 2015-2016 döneminde 100’den fazla ülkede şubesi bulunan Uluslararası Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI) tarafından düzenlenen TOYP (Ten Outstanding Young Person) organizasyonunda İş Dünyası ve Girişimcilik alanında Türkiye’nin En Başarılı Genci ünvanıyla ödüllendirilmiştir. Bu yıl Türkiye Gençlik Zirvesi‘nde Yılın Girişimcisi Ödülü‘yle onurlandırılmıştır.