Genel

Burak Gerçek

1969 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Yenişehir Koleji’nde tamamladı.. 1991 yılında, Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.. 1992 yılında TRT’nin açtığı genel sınavla, kuruma muhabir olarak girmeye hak kazandı. TRT Haber Dairesi’nde çalıştığı süre içinde, Merkez Haberler, Parlamento Haberleri, Yurt Haberler ve Haber Programları Müdürlüklerinde çalıştı… Bu süreç içinde, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Çalışma ve Parlamento muhabirliği görevlerinde bulundu. Ayrıca Başkent Siyaset, Haber Postası, Anadolu’dan Görünüm, Güncel, Haber Anadolu, Haber Vizyon isimli programların sunum ya da yapım aşamalarında görev aldı… Yaklaşık 4 yıl da, kurum bünyesinde internet yayıncılığı yapan Sayısal Yayın Teknolojileri Merkezi’nde çalıştı

TRT 2’de yayınlanan ve sunuculuğunu Aslı Şafak ile birlikte yaptığı Haber Postası, 2003 yılında, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından ödüle layık görüldü.

2009 yılının Mayıs ayında yayın hayatına başlayan TRT Türk’te çalışmaya başladı. Kanalda sırasıyla Dünya Hali ve Türkiye’de Sabah programlarını sundu. Halen TRT’de habercilik ve sunuculuk mesleğine devam etmektedir.

  • İş ve sosyal hayatta nasıl farkındalık yaratırız
  • Şu beden dili dedikleri
  • Başarıya giden yolda iletişimin gücü
  • Başarılı İletişim Teknikleri

Bir cevap yazın

Comment
Name*
Mail*
Website*